Sawik - kompleks hotelowo-gastronomiczny

Okolica

Kompleks hotelowo- gastronomiczny ze stacja paliw położony jest na Szlaku Piastowskim na terenie Lednickiego Parku krajobrazowego. W pobliżu znajduje się skansen z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy ,(w skład którego wchodzi zarówno Ostrów Lednicki, jak i Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach.) jak również lasy z pomnikowymi drzewami i ciekawe zbiorowiska roślin. Jest to obszar o ciekawej rzeźbie terenu i najlepsze miejsce do wypoczynku dla osób które są zmęczone miejskim gwarem. W naszym hotelu można w spokoju nacieszyć się piękną naturą i chwilami wspólnie spędzonymi z rodziną . Oprócz muzeum w parku znajduje się również Jezioro Lednica . Chociaż jezioro jest objęte strefą ciszy, w kilku miejscowościach znajdziemy dogodne miejsca do kąpieli. Rejon ten znany jest jeszcze z innego względu. W 2000 r w Imiołkach, położonych nad jeziorem ustawiono na nowe tysiąclecie słynną bramę-Rybę - znak chrześcijaństwa, przy której licznie gromadzą się młodzi katolicy.

Dla kogo?

Dla uczestników Międzynarodowych Targów Poznańskich, Targów "POLAGRA", czy innych tego typu imprez, baza hotelowa "SAWIK" może okazać się miejscem, gdzie będą mogli odpocząć po męczącym dniu, spędzić miły wieczór w barze i zjeść smaczny posiłek.

Gdzie?

Kompleks jest odalony od Gniezna o 13 kilometrów, gdzie można zwiedzić zabytkową starówkę ze znaną katedrą gnieźnieńską.

Kompleks hotelowo-gastronomiczny

Dziekanowice 14 A
62-261 Lednogóra

SAWIK - Stacja paliw

Gniezno
ul. Wrzesińska
czynne 24 H

SAWIK - Stacja paliw

Gniezno
ul. Kiszkowska
czynne 24 H